Facebook
Instagram
Youtube
LinkedIn
AQUAPARK
DNES OTEVŘENO 6:00 - 21:30
BAZÉNY A POSILOVNA
92/220
FINSKÁ SAUNA
9/12
STŘEŠNÍ BAZÉN
ZAVŘENO

hledat
Sauna

Sauna

Kohoutovice Waterpark

You can boost your health in our sauna offering a temperature of 100 degrees Celsius. It also contains a cold plunge pool and a rest room. Taking a sauna is beneficial for your health in many respects – it boosts your immunity to colds, eliminates headaches and pain of joints as well as stress. You can visit our sauna all year round.
See more info here.

Otevírací doba

Finská sauna

Všední dny

14:00 - 21:30

Víkendy a svátky

11:00 - 21:30

Areál otevřen do 22:00. Poslední vstup ve 20:45. Pro aktuální obsazenost sauny sledujte rozpis a rezervace.

Základní vstupné

Finská sauna

Plná cena

85 Kč / vstup

S čipovými hodinkami

68 Kč / vstup

Sauna

Finnish Sauna

Rest Room

Cold Plunge Pool

Sauna a zdraví

Pravidelným saunováním (cca jednou týdně nejméně po dobu dvou hodin) posílíme činnost našich vnitřních orgánů, zejména srdce. Odplavováním toxických látek z těla pak ulevíme našim játrům a ledvinám, v neposlední řadě posílíme svůj imunitní systém a posílíme zkřehlé a unavené svalstvo.

Finská sauna vás může zbavit nesnesitelných bolestí hlavy a bolestí kloubů, díky pravidelnému pobytu v sauně lze vyřešit i potíže s nespavostí. V neposlední řadě, budete jednoduše méně nemocní a chřipka si vás jen tak nenajde, saunování působí i na lepší odolnost vůči klasickým chorobám.

Do sauny byste určitě neměli vkročit pokud máte potíže s křečovými žilami, vysokým krevním tlakem, gynekologickými záležitostmi nebo máte nemocné srdce. Stejně tak není vhodné pokoušet pobyt v sauně ani tehdy, když trpíte častými ekzémy, nebo zrovna máte angínu či chřipku. Pokud trpíte astmatem, konzultujte své možnosti s lékařem, který vám pobyt v sauně pravděpodobně nebude chtít dovolit.

Těhotné a kojící ženy mohou do sauny chodit za předpokladu, že nemají žádné znatelné zdravotní problémy. Záleží samozřejmě i na tom, jak se samotná žena vnitřně cítí, určitě by neměla přepínat své síly.

Kromě jiného, během procesu saunování vyplavíte z těla zhruba tolik škodlivin, kolik jich vaše ledviny odbourají z těla za celý kalendářní měsíc.

Často kladené dotazy

Cena za užití sauny není zahrnuta v základním (ani jakkoliv zvýhodněném) vstupném a je třeba ji uhradit zvlášť. Příplatek za jeden vstup do sauny ve všední dny je 85 Kč, pro držitele čipových hodinek s předplaceným kreditem 68 Kč. Vstup do sauny o víkendu a svátcích je 120 Kč, pro držitele čipových hodinek s předplaceným kreditem je 96 Kč. Na otevírací dobu a ceník služeb se můžete podívat ZDE.

V ceně vstupného můžete libovolně využívat parní saunu, která je součástí zóny bazény a atrakce.

K saunování doporučujeme donést si vlastní pantofle. Zapůjčení ručníku je zpoplatněno částkou 25 Kč, 1 ks prostěradla dostanete u pokladny před vstupem. Plavky v sauně nejsou povoleny.

  1. Dodržujte pitný režim před i po saunování. Vyvarujte se alkoholickým nápojům.
  2. Nejezte před návštěvou sauny těžké jídlo. Po sauně si můžete dopřát lehčí jídlo pro doplnění energie a soli.
  3. Před saunou se osprchujte.
  4. V prostoru sauny podkládejte prostěradlo pod celé tělo.
  5. Neprodlužujte si pobyt v sauně. Komfortní čas pro pobyt v sauně je 10 až 15 minut.
  6. Během saunování se chovejte tiše.
  7. Po saunování je důležitá fáze ochlazování. Můžete se zchladit postupně v masážní sprše, nebo zvolit intenzivní ochlazení v bazénku.
  8. Po sauně a ochlazení si dopřejte chvíli odpočinku v odpočívárně, aby se teplota v těle stabilizovala.

Pro prohloubení účinků sauny na organismus je ideální opakovat saunovací cyklus alespoň třikrát.

Ne, finská sauna je k dispozici po celou otevírací dobu veřejnosti a není možné si ji rezervovat.

Těhotné a kojící ženy mohou do sauny chodit za předpokladu, že nemají žádné znatelné zdravotní problémy. Záleží samozřejmě i na tom, jak se samotná žena vnitřně cítí, určitě by neměla přepínat své síly.

Ano, pokud váš zaměstnavatel vám v rámci Fondu kulturních a sportovních potřeb umožňuje sportovní vyžití. Pak stačí pro pořízení čipových hodinek vyplnit formulář ZDE.

Virtuální prohlídka sauny

Čipové hodinky = 20 % sleva na každý vstup

Naše čipové hodinky můžete použít na osmi našich sportovištích a navíc získáte 20% slevu na každém vstupu! Sleva platí při nabití čipových hodinek minimální částkou 1 000 Kč.

CHCI UŠETŘIT dále